FAQ
کافي است تنها يکبار اينترنت را سرچ کنيد ... انواع و اقسام سايت ها با رنگ و لعاب هاي گوناگون به چشم ميخورد که لايسنس هاي محصولات و برند هاي مختلف را مي فروشند. از انتي ويروس گرفته تا اپل و مايکروسافت ؛ اما مسئله اينجاست که کدام يک از آنها آنچه را ادعا مي کنند واقعا" هستند و انجام مي دهند ...
اگر با ما همراه باشيد خواهيد ديد که ميتوان با اندکي به کار بردن منطق و سنجش شرايط و استفاده از امکانات تا حد زيادي در اين بازار انتخاب درستي کرد .

لايسنس هاي مايکروسافت :

هر روز صدا هاي زيادي به گوش ميرسد از اينکه "مايکروسافت به ايران آمد!" ، در اين ميان کسي به دنبال خود مايکروسافت نمي گردد ... گويا همه به دنبال سر و صدا هستند . کسي نيس بگويد آخر برادر من در اين تحريم ها مايکروسافت به ايران نمايندگي ميدهد!؟ بر فرض اگر هم بدهد جشن برپا نميکند! اگر هم برپا کند مسئولان را دعوت ميکند نه وسط خيابان مردم را نان و نذري دهد! و بادکنک هوا کند
از اينها بگذريم کمي به قيمت ها برسيم، مايکروسافت لايسنس هاي متفاوتي را به فروش مي رساند که هر کدام داستان خود را دارد و قوانين خاص خود را ... اينها همه به تفصيل در سايت رسمي مايکروسافت در قسمت licensing توضيح داده شده اند ...
يکسري از لايسنس ها به تفکيک مورد استفاده home، pro، enterprise و از اين قبيل هستند و بعضي ها يکبار نصب و سري ديگر قابليت نصب به دفعات را دارند.
يکسري يکساله و سري ديگر مادام العمر هستند. برخي از راهکار ها براي دانشجويان و دانشگاه ها و بعضي براي توسعه دهندگان محصولات مايکروسافت مانند ويژوال استوديو داراي تخفيف هاي خاص هستند . نوعي چند کاربره و ديگري تک کاربره هستند ...
لينک توضيحات لايسنس ها :
http://www.microsoftvolumelicensing.com
https://www.microsoft.com/en-us/download/details....
http://blogs.technet.com/b/uktechnet/archive/2013...
http://download.microsoft.com/download/2/D/1/2D14...
http://aka.ms/ws2012r2licensing
http://download.microsoft.com/download/E/6/4/E64F...
https://www.microsoft.com/en-us/licensing/default...
https://www.microsoft.com/en-us/Licensing/product...
http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=230678
http://download.microsoft.com/download/6/6/F/66FF...
حال سوال اينجاست که لايسنس هايي که در بازار با قيمت هاي بسيار پايين تر از مايکروسافت به فروش ميرسند (!!!!!!!!!!!!!!!!) از کجا آمده اند ؟!
کسي چه ميداند، شايد فروشنده پسر خاله بيل گيتس است !
اما اگر نسبتي با آقاي گيتس ندارند چه ؟!
ابتدا بهتر است براي چک کردن اين موضوع از خود سايت مايکروسافت کمک بگيريم ... مايکروسافت براي استعلام وضعيت گذشته، حال و آينده ي يک لايسنس تدبيري انديشيده؛ Microsoft Volume Management tools نام نرم افزاري است که با وارد کردن کد لايسنس محصول خريداري شده از مايکروسافت به راحتي ميتوان از وضعيت يک لايسنس اطلاع پيدا کرد که توسط مايکروسافت عرضه شده و از سايت رسمي مايکروسافت قابل دانلود کردن است و حجم چنداني هم ندارد ولي اطلاعات کاملي ميدهد . حتي ميتوانيد از طريق skype نيز مستقيما" با پشتباني مايکروسافت تماس گرفته و استعلام وضعيت لايسنس خود را بکنيد .... در ضمن مايکروسافت هر چند وقت يکبار لايسنس ها را چک مي کند و اگر مشکلي داشته باشند مطابق با آن واکنش نشان مي دهد . بد نيست اگر ايتدا به قيمت هايي که در قسمت استور مايکروسافت وجود دارد مراجعه کرد و يک مقايسه کوچک انجام داد.
نرم افزار را ميتوانيد از اينجا دانلود کنيد ...
https://www.microsoft.com/en-us/download/details.a...
اين قيمت ها نهايتا براي همکار هاي مايکروسافت آن هم براي بعضي محصولات ممکن است تا 50% زير قيمت باشد که باز هم با محاسبه سود فروش براي فروشندگان 20% به آن اضافه مي شود .
حال بازگرديم به ماجرا، بعضي از اين نوع لايسنس هاي موجود در بازار به نوعي يا يکبار نصب هستند يا يکساله که همزمان به چندين نفر فروخته شده اند و سپس بعد از چک شدن از طرف مايکروسافت در عرض چند ماه از کار مي اُفتند، معمولا اين نوع لايسنس ها در کشور هاي ديگر نظير امارات، هند، چين و ... خريداري ميشوند و به اين گونه در همه جا به فروش ميرسند.
گونه اي ديگر به اين صورت است که هکر ها چند تا از اين لايسنس ها را با هک کردن سيستم هاي مشتريان اين لايسنس ها را مي دزدند و به عنوان نمونه کار در سايت خود قرار مي دهند، اينجاست که برخي آنها را در ايران به عنوان لايسني چيني ميفروشند و در نهايت عاقبتي نظير آنچه گفته شد براي لايسنس اتفاق مي اُفتد .
گفتيم که در دسته اي از لايسنس ها مايکروسافت براي موارد آموزشي نظير دانشجويان يا دانشگاه ها يا موارد خيريه به موسسات خيريه و يا براي اهداف توسعه دهندگي به شرکت هاي توسعه دهنده مرتبط با مايکروسافت پس از دريافت مدارک مربوطه با تخفيف هايي به فروش ميرساند ... حال اتفاقي که ممکن است بياُفتد اين است که بعضي از مراکز آموزشي و ... در خارج از کشور نظير چين و هند با ارائه مدارک که عمدتا" جعلي هستند و يا با تباني آموزشگاه وخيريه تهيه شده اند چندين لايسنس را خريداري ميکنند و باز هم به چندين نفر در کشورشان يا کشور هاي اطراف از جمله ايران ميفروشند و بعد از بازرسي هاي مايکروسافت به صورت حضوري و اينترنتي لايسنس ها از کار مي اُفتند .

جالب است که گروهي ادعا ميکنند که پک ها را خريداري کرده اند و بسته بندي مايکروسافت است! در جواب مي گوييم اگر منطقي قضيه را نگاه کنيم چنين چيزي در هيچ کجاي دنيا اتفاق نمي اُفتد زيرا به صرفه نيست و نه مايکروسافت و نه کس ديگري هيچ وقت زير بار هزينه گمرک خارج کردن بسته بندي ها به کشور ديگر نميرود. در حالي که ميتوان تمام لايسنس ها را به صورت الکترونيکي با يک درگاه امن آنها را از طريق اينترنت به شرکت همکار انتقال داد !!!!!!! نهايتا" بسته بندي در مقصد صورت ميپذيرد.
شرکت آي تي ريسرچز با برند تالي در لندن به عنوان همکار رسمي مايکروسافت تنها ارائه دهنده و تامين کننده ي عمده لايسنس محصولات مايکروسافت در ايران است و با سابقه ي چندين ساله ي خود در اين زمينه مفتخر است تا با ارائه ي لايسنس هاي محصولات مايکروسافت در هر ابعادي و مناسب براي هر زمينه اي، راه را براي استفاده لايسنس هاي محصولات مايکروسافت به صورت قانوني و با نازلنترين قيمت فراهم کند.


www.microsoftpersia.ir

Search Discussions

Discussion Navigation
viewthread | post
Discussion Overview
groupphp-doc @
categoriesphp
postedMar 4, '16 at 9:14p
activeMar 4, '16 at 9:14p
posts1
users1
websitedoc.php.net

1 user in discussion

Microsoft Lisences: 1 post

People

Translate

site design / logo © 2019 Grokbase